Saturday, November 29, 2014
   
Text Size

Officers

Amalgamated Local 2069, UAW Officers - Nov 17, 2012

President------------------------------------ Jim Houchins
Vice President------------------------------- Mike Spraker
Recording Secretary------------------------ Melisa Alley
Financial Secretary------------------------- Kenny Price
Trustee-------------------------------------- Billy Ogle
Trustee-------------------------------------- Wanda Anderson
Trustee-------------------------------------- Randy Webb
Sergeant-at-Arms--------------------------- Mark Montgomery
Guide---------------------------------------- Mike Dunford
Hourly Member-at-Large------------------- Mark Peterson
Salary Member-at-Large-------------------- Lori Duncan
Hourly Bargaining Chair-------------------- Rick Reeves
Salary Bargaining Chair-------------------- Nicky Twine

District 1 Committee Person--------------- Keith Rotenizer
District 1 Alt. Committee Person--------- --Casey Williams
District 2 Committee Person----------------Randy Collins
District 2 Alt. Committee Person----------- David "Fuzzy" Gravely
District 3 Committee Person--------------- Greg Shank
District 3, Alt. Committee Person---------- Timothy W. Hodge
District 6 committeeman ------------------- Brian Childers
District 6 alternate committeeman --------- Paul Bird
District 9 committeeman ------------------- Matt Wickline
District 9 alternate committeeman --------- Robb Thorne
District 10 Committee Person--------------- Ivan Snell
District 10 Alt. Committee Person --------- James Phillipi
District 11 Committee Person--------------- Curtis Roberts
District 11 Alt. Committee Person---------- Ralph Martin
District 12 committeeman ------------------ Mike Keith
District 12 alternate committeeman -------- Mike Bishop

Salary Steward, Engineering Group---------- Kenny Bratton
Salary Steward, Materials Group------------ Robin Hall
Salary Alternate Steward, Materials-------- Chris "Tina" Hodge
Salary Alternate Steward, Engineering Grp-- Wayne Johnson

Hourly Skilled Trades Chair---------------- Denny Slate
Hourly Skilled Trades Co-Chair------------- Teddy Overbaugh
Salary Skilled Trades---------------------- Bill Hoosier

Benefits rep. – John Sayers

Alternate benefits rep. – Kenny Shepherd

Health & Safety rep – Bill Burton

Alternate h&s rep. – Johnny Salyers

EAP rep. – Wayne Burnett

Alternate EAP rep. – Doug Patterson

Retiree Officers

Retiree Chair ------- Phillip Hawks
Vice Chair ---------- Luther Henley
Recording Secretary - Shirley Tolbert
Financial Secretary - Stella Hayes
Sergeant at Arms ---- Walt McGrady

Retirees meeting ---- 2nd Tuesday of every other month at 10:00 am